C3225C0G2A683J230AA
DigiKey Part Number
445-15455-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15455-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15455-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G2A683J230AA
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0G 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225C0G2A683J230AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)