C3225NP02A683J230AA
DigiKey Part Number
445-15479-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15479-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15479-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225NP02A683J230AA
Description
CAP CER 0.068UF 100V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225NP02A683J230AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)