M80-4000000F1-06-PF5-00-000
DigiKey Part Number
952-2890-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-06-PF5-00-000
Description
CONN RCPT 6POS SOLDER 10AWG GOLD
Detailed Description
6 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 10 AWG
Cable Termination
Solder
Packaging
Bag
Wire Gauge
10 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
6
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)