M80-4000000F1-02-PF5-00-000
DigiKey Part Number
952-2888-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-02-PF5-00-000
Description
CONN RCPT 2POS SOLDER 10AWG GOLD
Detailed Description
2 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 10 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-02-PF5-00-000 Models
Cable Termination
Solder
Packaging
Bag
Wire Gauge
10 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
2
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)