M80-MCPM5M1-06-0150L
DigiKey Part Number
952-M80-MCPM5M1-06-0150L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-MCPM5M1-06-0150L
Description
6 POS. MALE SIL 10AWG CABLE ASSE
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.157" (4.00mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")