B32654A4105J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1 213
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1 277
Datasheet
Parametric Equivalent
WIMA
WIMA
In Stock: 111
1 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32654A4105J000
DigiKey Part Number
495-75755-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32654A4105J000
Description
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32654A4105J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
400V