B32521C1154J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 630
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 394
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Cornell Dubilier Knowles
0.15 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32521C1154J000
DigiKey Part Number
495-1152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521C1154J000
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32521C1154J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V