B32520C1154J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 394
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Direct
Cornell Dubilier Knowles
0.15 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C1154J000
DigiKey Part Number
495-1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C1154J000
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32520C1154J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V