2200/28WH-1000
DigiKey Part Number
2200/28WH-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2200/28WH-1000
Description
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 1000'
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/36 White 600V 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.035" (0.89mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Series
Length
1000.0' (304.8m)
Voltage
600V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C