656P15003I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
ECS Inc.
In Stock: 18
Diodes Incorporated
Taitien
SiTime
Shenzhen SCTF Electronics
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 500
Image for 656P15003I3T is not available
656P15003I3T
DigiKey Part Number
656P15003I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
656P15003I3T
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
88mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.073" (1.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA