ECX-P37BN-150.000
DigiKey Part Number
XC2048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P37BN-150.000
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECX-P37BN-150.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA