CA70P15003ILT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CA70P15003ILT is not available
CA70P15003ILT
DigiKey Part Number
110-CA70P15003ILTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA70P15003ILT
Description
7.0MMX5.0MM SURFACE MOUNT AUTOMO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)