14291-20PG-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Conxall/Switchcraft
In Stock: 68
In Stock: 0
Image for 14291-20PG-300 is not available
14291-20PG-300
DigiKey Part Number
14291-20PG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14291-20PG-300
Description
CONN RCPT MALE 20POS GOLD SOLDER
Detailed Description
20 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
14291-20PG-300 Models
Number of Positions
20
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C