Image for 13282-20SG-321 is not available
13282-20SG-321
DigiKey Part Number
13282-20SG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13282-20SG-321
Description
CONN PLUG FMALE 20P SOLDER CUP
Detailed Description
20 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
13282-20SG-321 Models
Number of Positions
20
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C