13280-20SG-321
DigiKey Part Number
13280-20SG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13280-20SG-321
Description
CONN PLUG FMALE 20POS GOLD CRIMP
Detailed Description
20 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13280-20SG-321 Models
Number of Positions
20
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C