14280-20PG-300
DigiKey Part Number
SC2117-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14280-20PG-300
Description
CONN RCPT MALE 20POS GOLD CRIMP
Detailed Description
20 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
14280-20PG-300 Models
Number of Positions
20
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C