1330-24-1-0500-002-1-S
DigiKey Part Number
1175-1330-24-1-0500-002-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-002-1-S
Description
UL1330, FEP INSULATED HOOK-UP WI
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" White 600V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C