1330-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN114G-500-ND
1175-1330-22-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Green 600V
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C