1330-22-1-0500-003-1-TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 868
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 6
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Yellow 600V 500.0' (152.4m)
1330-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1330-22-1-0500-003-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG YEL
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C