1330-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN114L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Blue 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C