10982-18-1-2000-007-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2681-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-18-1-2000-007-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V GRN 10'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire Solid Green 300V 10.00' (3.05m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
10.00' (3.05m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Additional Resources
In-Stock: 11
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V RED 10'
In-Stock: 8
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V BLK 10'
In-Stock: 7
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 18AWG GREEN
In-Stock: 10000
HOOK-UP SOLID 18AWG GRN 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 18
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V GRN 5'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V GRN 25'