10368-30-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN383L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Blue 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Additional Resources
In-Stock: 5
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 30AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 5
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 25'