10368-30-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN381Y-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 300V YEL 50'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Yellow 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 5
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 300V YEL 25'