10064-34-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN575G-500-ND
1175-10064-34-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-34-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 34 AWG Hook-Up Wire 7/0.0024" Green 30V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.013" (0.33mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0024"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 4 721 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLACK
In-Stock: 7500
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHITE
In-Stock: 4500
HOOK-UP STRND 34AWG 30V RED 500'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 34AWG 30V YELLOW
Alternate Length
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GRN 25'