10064-34-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN574L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-34-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 AWG Hook-Up Wire 7/0.0024" Blue 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.013" (0.33mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0024"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 8
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLACK
In-Stock: 7500
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHITE
In-Stock: 4500
HOOK-UP STRND 34AWG 30V RED 500'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 34AWG 30V YELLOW
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GREEN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU FOOT
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 25'