10064-34-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN571W-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-34-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 AWG Hook-Up Wire 7/0.0024" White 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.013" (0.33mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0024"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 4 500 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLACK
In-Stock: 7500
HOOK-UP STRND 34AWG 30V RED 500'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 34AWG 30V YELLOW
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GREEN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 25'