SD50M10JVL0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD50M10JVL0/AA is not available
SD50M10JVL0/AA
DigiKey Part Number
4306-SD50M10JVL0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50M10JVL0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C