SD50M10HVLX/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD50M10HVLX/AA-15 is not available
SD50M10HVLX/AA-15
DigiKey Part Number
4306-SD50M10HVLX/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50M10HVLX/AA-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C