SD50M10GVLX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD50M10GVLX/AA is not available
SD50M10GVLX/AA
DigiKey Part Number
4306-SD50M10GVLX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50M10GVLX/AA
Description
SD50M10GVLX/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C