ODD44F4R7N00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44F4R7N00/AA is not available
ODD44F4R7N00/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD44F4R7N00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44F4R7N00/AA
Description
ODD44F4R7N00/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C