MD15F5R800X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F5R800X is not available
MD15F5R800X
DigiKey Part Number
4306-MD15F5R800X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F5R800X
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C