MD15F5R70V3X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F5R70V3X/AA is not available
MD15F5R70V3X/AA
DigiKey Part Number
4306-MD15F5R70V3X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F5R70V3X/AA
Description
MD15F5R70V3X/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C