MD15F5R7000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F5R7000/AA is not available
MD15F5R7000/AA
DigiKey Part Number
4306-MD15F5R7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F5R7000/AA
Description
MD15F5R7000/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C