MD15F3000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F3000S/AA-15 is not available
MD15F3000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-MD15F3000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F3000S/AA-15
Description
MD15F3000S/AA-15
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C