MD15F3000S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F3000S/AA-14 is not available
MD15F3000S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-MD15F3000S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F3000S/AA-14
Description
MD15F3000S/AA-14
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C