MD15F30000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F30000/AA is not available
MD15F30000/AA
DigiKey Part Number
4306-MD15F30000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F30000/AA
Description
MD15F30000/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C