HDC9M300V5S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M300V5S-50 is not available
HDC9M300V5S-50
DigiKey Part Number
4306-HDC9M300V5S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M300V5S-50
Description
HDC9M300V5S-50
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C