HDC9M3000Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M3000Z/AA is not available
HDC9M3000Z/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC9M3000Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M3000Z/AA
Description
HDC9M3000Z/AA
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C