HDC9M30000-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M30000-50 is not available
HDC9M30000-50
DigiKey Part Number
4306-HDC9M30000-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M30000-50
Description
HDC9M30000-50
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C