HDC15S5R20T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S5R20T2S is not available
HDC15S5R20T2S
DigiKey Part Number
4306-HDC15S5R20T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S5R20T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C