HDC15S5R200X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S5R200X is not available
HDC15S5R200X
DigiKey Part Number
4306-HDC15S5R200X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S5R200X
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C