HDC15M20HES/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M20HES/AA is not available
HDC15M20HES/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15M20HES/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M20HES/AA
Description
HDC15M20HES/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C