HDC15M20HE0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M20HE0/AA is not available
HDC15M20HE0/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15M20HE0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M20HE0/AA
Description
HDC15M20HE0/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C