HDC15M20ANEX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M20ANEX/AA is not available
HDC15M20ANEX/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15M20ANEX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M20ANEX/AA
Description
HDC15M20ANEX/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C