DD78S4R70TS-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 50
Image for DD78S4R70TS-50 is not available
DD78S4R70TS-50
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R70TS-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R70TS-50
Description
DD78S4R70TS-50
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C