DD78S4R70T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 50
Image for DD78S4R70T0/AA is not available
DD78S4R70T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R70T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R70T0/AA
Description
DD78S4R70T0/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C