DD78S1F000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 19
In Stock: 17
Image for DD78S1F000 is not available
DD78S1F000
DigiKey Part Number
4306-DD78S1F000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S1F000
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C