DD78M4R700S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 19
Image for DD78M4R700S/AA-15 is not available
DD78M4R700S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R700S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R700S/AA-15
Description
DD78M4R700S/AA-15
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C