DD78M4R200X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 19
Image for DD78M4R200X/AA is not available
DD78M4R200X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R200X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R200X/AA
Description
DD78M4R200X/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C