DD62S32S60T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S32S60T2X/AA is not available
DD62S32S60T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62S32S60T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S32S60T2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C